Portal ogłoszeniowy wózki widłowe - ogłoszenia kupna, sprzedaży, wynajmu, usług, kursów, szkoleń. Najlepszy serwis wózków widłowych w Polsce.

Wózki widłowe - Wózki paletowe - Kursy i usługi - Podesty ruchome - Odzież robocza - Części i akcesoria

Flota wózków widłowych dla firmy – kupno nowych, używanych, czy może wynajem?

Wózki widłowe 13 listopada, 2018

Sprawne wózki widłowe to pojazdy absolutnie niezbędne we wszelkich halach magazynowych, zakładach produkcyjnych, a często również na placach budowlanych. Przedsiębiorcy pragnący nabyć flotę pojazdów mogą zdecydować się na zakup nowych wózków, na używane wózki widłowe lub też na wynajem. Które z rozwiązań jest tym najlepszym?

Nowe wózki widłowe Poznań

Na terenie Wielkopolski działa mnóstwo firm posiadających mniejsze lub większe hale produkcyjne, bądź magazynowe, dlatego też zapotrzebowanie na wózki jest bardzo duże. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup nieużywanych modeli pojazdów. Kupno nowych wózków ma swoje zalety. Przede wszystkim pojazdy te są w doskonałym stanie technicznym. Jednak fabrycznie nowe wózki widłowe Linde, Still, czy też dowolnej innej porządnej firmy generują duże koszty, na które wielu mniejszych przedsiębiorców po prostu nie stać.

Wózki widłowe używane – czy warto?

Ze względu na wysokie ceny nowych wózków widłowych coraz więcej klientów wybiera pojazdy używane. Często ich zakup możliwy jest w cenie nawet o kilkadziesiąt procent niższej, mimo bardzo dobrego stanu technicznego. Niemniej jednak należy pamiętać, iż zakup używanych wózków wymaga szczególnej ostrożności. Nie brakuje bowiem sprzedawców oferujących mocno wyeksploatowane pojazdy, przedstawiając je jako niemal nieużywane i całkowicie sprawne. Podstawą jest zatem wybór zaufanego sprzedawcy, znanego z uczciwości.

Ponadto, decydując się na pojazdy używane, zawsze warto wybierać sprzęt od renomowanego producenta. Rzecz w tym, iż wózek widłowy Still zwykle jest po prostu wytrzymalszy niż pojazd od nieznanego, taniego producenta. Wynika to głównie z zastosowania wyższej jakości podzespołów, ale też z bardziej profesjonalnego montażu.

Wynajem wózków widłowych

Alternatywą dla zakupu nowych lub używanych wózków widłowych jest ich wynajem. Czy rozwiązanie to ma jakikolwiek sens? Okazuje się, że w przypadku wielu firm jest to w zasadzie jedyne rozwiązanie, gdyż zakup pojazdów okazuje się dla nich zbyt kosztowny. Niezależnie czy to nowe, czy też używane wózki widłowe, zakup całej floty to zawsze wysoki wydatek. W przypadku wynajmu koszty są rozłożone w czasie, gdyż użytkownik opłaca jedynie abonament. Zaletą wynajmu jest z pewnością również możliwość korzystania z serwisu oferowanego przez firmę wynajmującą pojazdy. Jedną z firm oferujących wynajem wózków widłowych na terenie Wielkopolski i nie tylko jest UTB Polska. Klienci UTB mogą również zdecydować się na zakup używanych wózków widłowych Linde i innych uznanych marek.

Źródło: UTB Polska– Używane wózki widłowe

Zakup dobrych, używanych wózków widłowych – to może się udać!

Wózki widłowe 13 listopada, 2018

Brak funduszy na zakup nowych wózków widłowych wcale nie oznacza, że trzeba rezygnować z pojazdów transportowych, tak niezbędnych m.in. w każdej firmie produkcyjnej. Zakup całej nowej floty za jednym razem dla wielu przedsiębiorców jest zwyczajnie nieosiągalny, zawsze jednak mogą zdecydować się na używane wózki widłowe. Kiedy jest to dobry pomysł i jak kupować wózki używane, aby być zadowolonym z transakcji?

Ceniona marka to podstawa

Często mówi się, iż markowe produkty bywają przeceniane, a pod względem jakości tak naprawdę wcale nie przewyższają tańszych zamienników. Niewątpliwie w przypadku takich maszyn jak wózki widłowe stwierdzenie to nie ma zastosowania. Wózki widłowe Linde czy Still wypadają w testach o wiele lepiej niż produkty z asortymentu mniej renomowanych producentów. Oczywiście ceny wózków tych marek również są wyższe, jednak nabywając pojazdy używane, klient może liczyć na zniżkę rzędu nawet kilkudziesięciu procent.

Wydaje się, że w przypadku wózków używanych wybór pojazdu od renomowanego producenta jest nawet istotniejszy niż przy zakupie nowego sprzętu. Rzecz w tym, iż im lepszy wózek, tym dłuższa jego żywotność. Innymi słowy, używane wózki widłowe tanich, niezbyt cenionych producentów mogą nie nadawać się już do użytku, podczas gdy wózki widłowe Linde sprawnie posłużą jeszcze przez wiele lat.

Stan techniczny wózków widłowych

Oczywiście nawet najlepszy wózek widłowy Still z czasem ulega zużyciu, może także zostać uszkodzony. Dlatego też marka to nie wszystko, czym powinien kierować się klient. Należy również ocenić rzeczywisty stan techniczny używanego pojazdu. Dobrym rozwiązaniem jest konsultacja z bezstronnym fachowcem, który oceni sprawność pojazdu. Niemniej jednak firmy zajmujące się sprzedażą używanych wózków widłowych zwykle oceniają zużycie wózka, uzależniając od tego jego cenę. Jeżeli dana firma jest powszechnie znana i cieszy się nieposzlakowaną opinią, wydaje się, że można jej w tej kwestii zaufać.

Używane wózki widłowe Poznań – renoma sprzedawcy

Zaufanie do sprzedawcy pozwala zrezygnować z konsultacji z fachowcem i dokonać szybkiego, korzystnego zakupu. Stąd też nie warto korzystać z usług pierwszej znalezionej w internecie firmy.  Używane wózki widłowe w Poznaniu, a także w innych miejscowościach na terenie Wielkopolski i nie tylko, oferuje firma UTB Polska. Przedsiębiorstwo to już od wielu lat jest dobrze znane w branży. Klient ma do wyboru pojazdy różnych producentów, w tym wózki widłowe Linde i Still. Może on również liczyć na wsparcie serwisowe, które jest niezbędne dla utrzymania pojazdu w pełnej sprawności.

Źródło: UTB Polska– Używane wózki widłowe

Uprawnienia na wózki widłowe

Wózki widłowe 17 sierpnia, 2018

Uprawnienia na wózki widłowe

Poznaj kwestie poruszone w artykule.

 • UPRAWNIENIA NA WÓZKI WIDŁOWE
 • ILE KOSZTUJE KURS NA WÓZKI WIDŁOWE
 • PSYCHOTESTY NA WÓZKI WIDŁOWE
 • KURS OPERATORA WÓZKA WIDŁOWEGO
 • OBSŁUGA WÓZKA WIDŁOWEGO
 • OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGO
 • UPRAWNIENIA NA WÓZKI WIDŁOWE CENA
 • KURS NA WÓZKI WIDŁOWE

UPRAWNIENIA NA WÓZKI WIDŁOWEUprawnienia na wózki widłowe

Jeden z najbardziej pożądanych dokumentów przez osoby, które chcą pracować w branży budowlanej. Zawód operatora wózkowego cieszy się sporą popularnością. Dzięki ukończeniu odpowiednich kursów możesz zdobyć dokument pozwalający na pracę w tym zawodzie. Zainteresowanych tym jak zdobyć uprawnienia na wózki widłowe zachęcamy do dalszej lektury.

ILE KOSZTUJE KURS NA WÓZKI WIDŁOWEIle kosztuje kurs na wózki widłowe

Internet jest nasycony ofertami kursów na operatora widlaka. Aby zdobyć takie uprawnienia nie trzeba wydawać kolosalnej sumy. Niektóre firmy same doszkalają swoich pracowników, a inwestując w pracownika inwestują równineż we własną firmę. Więc ile kosztuje kurs na wózki widłowe? Od 299 zł do 500 zł. Jak widać kwota nie jest porażająca, a uprawnienia na widlaki zawsze się przydadzą.

PSYCHOTESTY NA WÓZKI WIDŁOWEPsychotesty na wózki widłowe

Są to badania psychologiczne określające zdolność do wykonywania pracy zawodowej. Takie psychotesty na wózki widłowe są obowiązkowe dla osób, które w umowie o pracę mają wymienione stanowisko „kierowcy wózka jezdniowego” zamiast „operatora”. Pracodawca może róznież sam wysłać pracownika na takie badania, aby upewnić się czy osoba wykonująca pracę operatora jest całkowicie zdrowa i zdolna do wykonywania tego specyficznego i często niebezpiecznego zawodu. Psychotesty nie wymagają wcześniejszego przygotowania oraz posiadania konkretnej wiedzy. Przede wszystkim mają one na celu określenie szybkości reacji, odporności na zmęczenie i stres, koordynację oraz wrażliwość wzrokową. Nie można więc zapomnieć o zabraniu okularów lub soczewek jeśli ich używamy oraz skierowania na badania psychologiczne jeżeli takie otrzymaliśmy.

KURS OPERATORA WÓZKA WIDŁOWEGOKurs operatora wózka widłowego

Sam kurs operatora wózka widłowego jest przyjemny i może obejmować cześć teoretyczną i praktyczną. Nauka jazdy na wózkach widłowych pod okiem profesjonalistów pomoże nabyć niezbędnych umiejętności. Warto wybierać kursy, na których będzie można jeździć więcej niż jednym typem widlaka np. Toyota, Mitsubishi, Nissan. Po zakończeniu teorii i praktyki przyjdzie czas na egzamin potwierdzający umiejętności. Warto porównać różne oferty, żeby dowiedzieć się co obejmuje dany kurs.

OBSŁUGA WÓZKA WIDŁOWEGO

Jeden z ciekawszych tematów podczas kursów to obsługa wózka widłowego, w którym można poruszyć taki wątek jak budowa i zasada działania widlaków, kwestie BHP oraz zasady poruszania się.

OPERATOR WÓZKA WIDŁOWEGOOperator wózka widłowego

Zadania jakie będzie miał przed sobą operator wózka widłowego to rozmieszczanie produktów i opakowań w magazynach i poza nimi. Inne obwiązki to: układanie, odbieranie i segregowanie towaru czy załadunek i rozładunek samochodów dostawczych. Zadań na pewno znajdzie się więcej. Pracownicy w tej branży często muszą przestrzegać zasady BHP oraz przeprowadzać kontrolę stanu technicznego widlaków oraz pozostałego sprzętu (obsługa codzienna).

PODSUMOWUJĄC

Operator wózka widłowego to praca wymagająca dużej ostrożności i koncentracji, jak również przyjemna i mniej wyczerpująca niż praca stojąca. Dlatego zainwestuj w swój rozwój i przejdź kurs w celu zdobycia uprawnień na wózek widłowy, a z pewnością nie będziesz zawiedziony.

UPRAWNIENIA NA WÓZKI WIDŁOWE CENA

Około 299 – 500 zł.

KURS NA WÓZKI WIDŁOWEKurs na wózki widłowe

Na portalu ogłoszeniowym wozkiwidlowe.pl znajdziesz:

 • Kursy na wózki widłowe.
 • Kursy na podesty ruchome.
 • Kursy na podnośniki.
 • Kursy na ładowarki.
 • Kursy na HDS.
 • Kursy na żurawie.

Sprawdź inny temat:

Mitsubishi wprowadza na rynek specjalną edycję wózków magazynowych i widłowych⁩

Wózek widłowy, podest ruchomy czy podnośnik – najważniejsze jest serwisowanie z wykorzystaniem wysokiej jakości części!

Wózki widłowe 23 lipca, 2018

Wózek widłowy podest rychomy podnośnik serwisowanie

Wraz z rosnącą popularnością zakupów przez internet, drastycznie zwiększa się zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową w naszym kraju. Powstają specjalne strefy ekonomiczne zrzeszające konglomeraty magazynów dla gigantów sprzedaży internetowej. W ostatnich latach można było usłyszeć o niezwykle istotnym wydarzeniu, jakim było otwarcie w okolicach Poznania centrum logistycznego największego sklepu internetowego na świecie. Jak można łatwo się domyślić, taka placówka to kilka tysięcy nowych miejsc pracy dla Polaków. Jednak w obecnych czasach przy postępującej automatyzacji, a także ciągle zwiększającym się ruchu towarów, to nie ludzie odgrywają coraz większą rolę, a maszyny. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia magazynów, centrów logistycznych, przepakowni lub innych tego typu miejsc, gdzie mamy do czynienia z dużymi ciężarami, jest między innymi wózek widłowy.

Wózek widłowy podstawowym narzędziem pracy nie tylko w centrach logistycznych

Nie każdy wie, że zwyczajowo nazywany wózkiem widłowym pojazd tak naprawdę jest wózkiem jezdniowym podnośnikowym. Jego przeznaczenie to przenoszenie i przewożenie materiałów o znacznej wadze (nawet wynoszącym do kilkudziesięciu ton), używany jest głównie do prac rozładunkowych w magazynach, portach oraz fabrykach. Najczęściej materiały przeznaczone do przemieszczenia umieszcza się na paletach, wykonanych zazwyczaj z drewna o wymiarach 1000 x 1200 milimetrów lub 800 x 1200 milimetrów.

Wózki widłowe zazwyczaj składają się z szeregu części i mechanizmów połączonych ze sobą i napędzanych kilkoma rodzajami paliwa. Silniki używane w podnośnikach dzielą się na dwa rodzaje: silniki niskoprężne zasilane benzyną lub gazem ziemnym LPG i silniki wysokoprężne, zasilane olejem napędowym. Ważnym elementem takiego silnika jest pompa paliwa do wózka widłowego, która jak inne elementy konstrukcyjne, jest narażona na ciągłą i intensywną eksploatację. Istnieją również widlaki napędzane silnikami elektrycznymi, zasilane akumulatorowo. Baterie w tego typu pojazdach charakteryzują się znacznie wyższą odpornością na ciągłą pracę w porównaniu z tymi, które znamy z samochodów osobowych.

Mimo, że klasyczny wózek widłowy posiada cztery koła, można spotkać też modele z konstrukcją opartą na trzech kołach. Warto wtedy zwrócić uwagę na dobranie odpowiednich opon do wózków widłowych. Poza typowymi elementami wyposażenia wózków widłowych i częściami do nich ważne są też przeciwwagi. Są to dodatkowe obciążenia umieszczane zazwyczaj w tylnej części widlaków, które mają za zadanie zapewnić jego równowagę podczas przewożenia przedmiotów przeciążających przód pojazdu. Te akcesoria można znaleźć u profesjonalistów zajmujących się dostarczaniem części do wózków widłowych oraz podestów ruchomych.

Elementy sterujące wózka widłowego

Urządzenia sterujące ruchem wózka są podobne do samochodowych – występuje kierownica oraz pedały gazu i hamulca, często też, choć nie zawsze, sprzęgło (coraz popularniejsze są wózki widłowe z automatyczną skrzynią biegów). Zależnie od zastosowanego układu napędowego możemy wyróżnić:

 • przekładnię wyposażoną w sprzęgło cierne (ruch obrotowy przenoszony za pomocą wykorzystanych w konstrukcji cierni)

 • przekładnię wykorzystującą sprzęgło hydrokinetyczne (ruch obrotowy możliwy do wykonania z wykorzystaniem cieczy, na przykład oleju lub dedykowanej emulsji)

 • skrzynię biegów hydrostatyczną (wykorzystuje pompy wyporowe oraz silniczki wielotłokowe)

Operator wózka widłowego musi mieć na uwadze środek ciężkości maszyny, który jest inny niż w przypadku samochodu osobowego. To właśnie dlatego, aby móc pracować na widlaku, potrzebny jest ukończony kurs sfinalizowany egzaminem państwowym. Skręt wykonany z dużą prędkością z ładunkiem może niestety zakończyć się bardzo źle – wywróceniem na bok maszyny, a nawet dachowaniem. Mało kto wie, że wózki widłowe oferują zazwyczaj tylko dwa biegi – wolny i szybki w obu kierunkach jazdy (naprzód i wstecz). Niektóre widlaki wyposażone w przekładnię hydrokinetyczną oferują tylko dwa pedały: jeden do jazdy w przód i jeden do jazdy w tył. Warto również wiedzieć, że wózek widłowy oferuje o wiele większą zwrotność oraz mniejszy promień skrętu od większości samochodów osobowych. Cecha ta pozwala na znacznie precyzyjniejsze manewrowanie w niewielkich pomieszczeniach i na małych placach. Tanie części do wózków widłowych, w tym skrzynie biegów nie są zawsze łatwe do znalezienia, lecz elementy sterujące na szczęście nie zużywają się często.

Fabryka i magazyn to nie tylko widlaki

W wielu firmach podstawowym narzędziem pracy na wysokościach są podesty ruchome, które doskonale sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach. Składają się one z platformy lub tak zwanej gondoli („koszyk” w którym stoją pracownicy). Na rynku znajdziemy różne modele podestów ruchomych od wielu producentów. Wytwarzaniem tego typu sprzętu zajmują się tacy producenci, jak JLG, Snorkel czy GENIE, a jednym z bardziej znanych producentów na świecie jest HAULOTTE. Bez znaczenia jest to, jakiej firmy posiadamy „zwyżkę” – trzeba pamiętać o serwisowaniu sprzętu z wykorzystaniem wysokiej jakości części do podestów od zaufanych dostawców.

Kolejnym sprzętem często wykorzystywanym przy pracy z towarem, ale także w serwisach samochodowych i mechaników są podnośniki, a tak właściwie dźwigniki. Jest wiele rodzajów podnośników, od tych małych do zmiany koła aż do tych dużych wykorzystywanych przy wielkogabarytowych maszynach czy towarach. Części z jakich składają się podnośniki to zwykle mechanizm przenoszący moment siły (zębatkowy lub śrubowy) napędzany ręcznie, pneumatycznie lub hydraulicznie oraz inne, pomocnicze elementy konstrukcyjne.

Postaw na profesjonalizm!

Pomimo, że maszyny takie jak wózki widłowe, podesty ruchome, ładowarki czy podnośniki są powszechnie stosowane przy pracach z materiałami o znacznym ciężarze lub tam, gdzie wymagane jest przeniesienie czegoś na większą wysokość, nie zawsze łatwo jest dostać do nich wysokiej jakości komponenty. Z pomocą przychodzi firma Liftbay, prowadzona przez zespół profesjonalistów zajmujących się dostarczaniem części do podestów ruchomych oraz wózków widłowych. Ich celem jest kompleksowa obsługa, doradztwo oraz wsparcie techniczne każdego przedsiębiorcy, który w swojej firmie eksploatuje maszyny tego typu. W sklepie firmowym można znaleźć szeroki asortyment do widlaków i ładowarek wszystkich wiodących producentów. Głównym celem jest kompleksowa obsługa klienta, zwłaszcza z zakresu szerokości oferowanego asortymentu. Cechy wyróżniające to przedsiębiorstwo spośród konkurentów to przede wszystkim: dbanie o klientów, bezpieczeństwo zakupów, szeroka oferta, niskie ceny, fachowa pomoc.

Firma LiftBay dbając o ciągły rozwój i dostarczanie jak najwyższej jakości wsparcia dla klientów poszukuje wysoko wykwalifikowanych pracowników oferując przy tym szereg benefitów oraz dobre zarobki, adekwatne do wykonywanej pracy. W LiftBay zarówno klienci, jak i pracownicy są traktowani uczciwie i profesjonalnie. Jeżeli szukasz profesjonalnego wsparcia i najwyższej jakości obsługi w biznesie, LiftBay jest najlepszym wyborem. Szczegółowe informacje na temat dostępnego asortymentu znaleźć można na stronie www.LiftBay.pl oraz pod numerem telefonu 790 543 800.

sprawdź inny temat:

uprawnienia na wózek widłowy

Praca na wysokości i linia wysokiego napięcia

linia wysokiego napięcia 28 lutego, 2018

Linia wysokiego napięcia

Informacja prasowa                                                            Warszawa, 22 lutego 2018 r.

Prace na wysokości, w obrębie linii i urządzeń elektroenergetycznych należą do szczególnie niebezpiecznych. Porażenie prądem jest w tym przypadku jednym z najczęstszych powodów śmiertelnych wypadków. Jakich zasad należy przestrzegać, aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa?

Osoby obsługujące podesty ruchome i ładowarki teleskopowe w pobliżu przewodów i urządzeń elektrycznych są narażone na wiele niebezpieczeństw. Do wypadku może dojść gdy instalacja maszyn do pracy na wysokości nie jest odpowiednio konserwowana lub gdy pojawią się błędy w operowaniu maszynami prowadzące do zetknięcia się z przewodem pod napięciem, a nawet jego zerwaniem. Niebezpieczeństwo niosą również uszkodzone, czy to w trakcie burz lub nawałnic, czy też przez człowieka, słupy elektroenergetyczne. Wreszcie zagrożeniem są także samorzutne przeskoki napięcia z urządzeń i linii elektroenergetycznych na ludzi lub na przewodzące prąd elementy maszyn.

 

– Nowoczesne podesty ruchome, znajdujące się we flocie Riwal, są optymalnym wyborem przy pracach na wysokości. Jednak nawet najlepszy sprzęt nie zwalania jego operatorów z konieczności zachowania szczególnej ostrożności oraz profesjonalnego przygotowania się do właściwej obsługi maszyn. Odpowiednie przeszkolenie oraz przestrzeganie procedur pracy na podnośnikach w pobliżu linii energetycznych są podstawą bezpieczeństwa. Choć linie energetyczne stanowią dla człowieka duże zagrożenie, można je skutecznie zminimalizować dzięki odpowiednim działaniom – powiedział Radosław Wroński, Kierownik Działu Szkoleń, Riwal Poland.

Linia wysokiego napięcia
Praca na wysokości

Wyznaczenie strefy niebezpiecznej

Aby zminimalizować ryzyko pracy w pobliżu urządzeń i instalacji elektrycznych konieczne jest wyznaczenie strefy niebezpiecznej, odgrodzenie jej i oznakowanie tak, by zarówno pracownicy jak i osoby postronne byli należycie chronieni. Zakres obszaru stref niebezpiecznych określają przepisy BHP[1], wg których strefę niebezpieczną wyznaczają odległości mierzone w poziomie od skrajnych przewodów. W przypadku linii o napięciu znamionowym nieprzekraczającym 1 kV są to 3 metry, dla linii o napięciu nieprzekraczającym 15 kV jest to 5 metrów. Jeśli napięcie nie przekracza 30 kV bezpieczna odległość wynosi 10 metrów, dla linii powyżej 30 kV – 15 metrów, a gdy napięcie przekracza 110 kV strefa niebezpieczna wynosi 30 metrów.

 – Osoby obsługujące podesty ruchome w obrębie linii wysokiego napięcia powinny również wiedzieć, że ich stanowisko pracy nie może znajdować się bezpośrednio pod napowietrznymi liniami elektroenergetycznymi – dodał Radosław Wroński, Kierownik Działu Szkoleń, Riwal Poland.


[1] Obszary strefy niebezpiecznej oraz pozostałe zalecenia dotyczące prac w pobliżu linii elektroenergetycznych są zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych, które jest podstawowym dokumentem regulującym zasady BHP w tej kwestii.

Roboty w obrębie strefy niebezpiecznej

Jednak co zrobić w sytuacji gdy obszar pracy znajduje się w obrębie strefy niebezpiecznej lub wręcz krzyżuje się z linią elektroenergetyczną? W takim wypadku należy uzgodnić bezpieczne warunki pracy z użytkownikiem linii, tj. lokalną spółką dystrybucyjną – dla linii 0,4 do 110 kV, albo operatorem systemu przesyłowego, np. Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi – dla linii o napięciu 220, 400 kV. Tam gdzie to możliwe należy odłączyć urządzenia i sieci od prądu. W pozostałych przypadkach konieczne jest zabezpieczenie miejsca pracy przez użycie osłon oraz wyznaczenie maksymalnej odległość wysięgnika. Zalecane jest utrzymanie odległości 15 metrów od betonowych słupów energetycznych przy w pełni rozłożonym wysięgniku oraz 9 metrów od słupów drewnianych.

 

Stała kontrola terenu pracy przez dodatkowych, odpowiednio przeszkolonych pracowników oraz plan działania w sytuacjach alarmowych mogą uratować życie. By taki plan był skuteczny o procedurach muszą być poinformowani wszyscy pracownicy. Niezbędne jest również właściwe przeszkolenie operatorów podestów ruchomych. Każdy z nich powinien posiadać uprawnienia nadane przez Urząd Dozoru Technicznego. W ich uzyskaniu pomagają szkolenia prowadzone przez firmę Riwal.

O RIWAL:

Riwal to międzynarodowe przedsiębiorstwo specjalizujące się w wynajmie, sprzedaży i serwisie podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych oraz sprzedaży części zamiennych. Prowadzi również szkolenia dla operatorów maszyn pozwalające zdobyć uprawnienia UDT a od 2017 roku międzynarodowe licencje PAL w pierwszym w Polsce Centrum Szkoleniowym IPAF. Riwal oferuje maszyny do pracy na wysokości renomowanych producentów: JLG, Genie, Holland Lift, Magni, Dinolift. Priorytetem Riwal jest bezpieczeństwo pracy gwarantowane przez doskonały stan techniczny parku maszyn i ich systemów zabezpieczających. Firmę wyróżniają także wysokie standardy obsługi klientów ukierunkowane na długofalową współpracę, szybkie dostawy i wsparcie serwisowe.

Przedsiębiorstwo powstało w 1968 roku w Holandii, a jego nazwa pochodzi od nazwisk założycieli: Richards & Wallington. W Polsce Riwal istnieje od 2008 roku. Obecnie firma działa handlowo w 60 krajach i posiada oddziały w 16 krajach na świecie, zatrudnia ponad 1700 osób i oferuje klientom park ponad 14 500 maszyn, dzięki czemu jest w gronie liderów wynajmu maszyn do pracy na wysokości. Więcej na: www.riwal.com/poland/pl-pl

Riwal

Targi Technologii Przemysłowych

Targi 19 lutego, 2018

Targi Technologii Przemysłowych

Miejsce:

Centrum Targowo – Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu, ul. Braci Mieroszewskich 124

INDUSTRYmeeting – innowacyjne technologie i rozwiązania przemysłowe

Kolejna edycja zaplanowana jest na 20-21 lutego 2018 r.

 

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji pod adresem:

LINK

 

Mitsubishi wprowadza na rynek specjalną edycję wózków magazynowych i widłowych⁩

Wózki widłowe 20 lipca, 2017

mitsubishi wózek widłowy

Almere, Holandia, 06 września 2017 r.

Srebrny jubileusz
Mitsubishi wprowadza na rynek specjalną edycję wózków magazynowych i widłowych

W celu uczczenia 25-lecia działalności w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie firma Mitsubishi Forklift Trucks wprowadza specjalną rocznicową edycję nagradzanej gamy wózków magazynowych i widłowych.

Europejska siedziba firmy w Almere w Holandii została założona w czerwcu 1992 roku w celu dokładniejszego poznania potrzeb klientów i zapewnienia
im lepszej obsługi.

Od tego czasu Mitsubishi Forklift Trucks odnosi coraz większe sukcesy. 56 dealerów firmy obsługuje klientów na dwóch kontynentach: od Norwegii po RPA i od Irlandii
po Uzbekistan.

Wózki z limitowanej edycji, która obejmuje wszystkie wózki spalinowe, elektryczne i magazynowe producenta, posiadają specjalną nalepkę informującą o jubileuszu
25-lecia firmy.

Pierwsze egzemplarze produktów ze specjalnej edycji trafiają już do klientów.

Willem de Jong, dyrektor generalny działu obsługi klienta, mówi: „To dla nas bardzo szczególny rok. Obchodzimy w nim nie tylko 25-lecie naszej działalności, ale także 75 rocznicę powstania naszej fabryki w Järvenpää w Finlandii.

„Co więcej, liczba wózków spalinowych wyprodukowanych przez nasz zakład w Dalian od czasu jego otwarcia w 2013 roku właśnie przekroczyła 50.000 egzemplarzy.

„Ale nasze wielokrotnie nagradzane wózki to tylko połowa sukcesu…
Takie osiągnięcia nie byłyby możliwe, gdyby nie jeden z najlepszych na rynku standardów obsługi klienta oferowany przez naszą sieć autoryzowanych dealerów.
Każdy z naszych dealerów został wybrany po dokładnej ocenie jego obiektu,
posiadanej wiedzy oraz zaangażowania na rzecz klientów.

„Oznacza to, że klienci — niezależnie od tego, gdzie pracują — mogą polegać
na fachowej wiedzy i kompetencjach lokalnego dealera, który pomoże im w dobraniu optymalnego rozwiązania dla ich firmy”.

Więcej informacji na temat produktów z nagradzanej gamy Mitsubishi Forklift Trucks można uzyskać na stronie internetowej www.mitforklift.com.

Kategorie bloga