Portal ogłoszeniowy wózki widłowe - ogłoszenia kupna, sprzedaży, wynajmu, usług, kursów, szkoleń. Najlepszy serwis wózków widłowych w Polsce.

Wózki widłowe - Wózki paletowe - Kursy i usługi - Podesty ruchome - Odzież robocza - Części i akcesoria

Flota wózków widłowych dla firmy – kupno nowych, używanych, czy może wynajem?

Wózki widłowe 13 listopada, 2018

Sprawne wózki widłowe to pojazdy absolutnie niezbędne we wszelkich halach magazynowych, zakładach produkcyjnych, a często również na placach budowlanych. Przedsiębiorcy pragnący nabyć flotę pojazdów mogą zdecydować się na zakup nowych wózków, na używane wózki widłowe lub też na wynajem. Które z rozwiązań jest tym najlepszym?

Nowe wózki widłowe Poznań

Na terenie Wielkopolski działa mnóstwo firm posiadających mniejsze lub większe hale produkcyjne, bądź magazynowe, dlatego też zapotrzebowanie na wózki jest bardzo duże. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup nieużywanych modeli pojazdów. Kupno nowych wózków ma swoje zalety. Przede wszystkim pojazdy te są w doskonałym stanie technicznym. Jednak fabrycznie nowe wózki widłowe Linde, Still, czy też dowolnej innej porządnej firmy generują duże koszty, na które wielu mniejszych przedsiębiorców po prostu nie stać.

Wózki widłowe używane – czy warto?

Ze względu na wysokie ceny nowych wózków widłowych coraz więcej klientów wybiera pojazdy używane. Często ich zakup możliwy jest w cenie nawet o kilkadziesiąt procent niższej, mimo bardzo dobrego stanu technicznego. Niemniej jednak należy pamiętać, iż zakup używanych wózków wymaga szczególnej ostrożności. Nie brakuje bowiem sprzedawców oferujących mocno wyeksploatowane pojazdy, przedstawiając je jako niemal nieużywane i całkowicie sprawne. Podstawą jest zatem wybór zaufanego sprzedawcy, znanego z uczciwości.

Ponadto, decydując się na pojazdy używane, zawsze warto wybierać sprzęt od renomowanego producenta. Rzecz w tym, iż wózek widłowy Still zwykle jest po prostu wytrzymalszy niż pojazd od nieznanego, taniego producenta. Wynika to głównie z zastosowania wyższej jakości podzespołów, ale też z bardziej profesjonalnego montażu.

Wynajem wózków widłowych

Alternatywą dla zakupu nowych lub używanych wózków widłowych jest ich wynajem. Czy rozwiązanie to ma jakikolwiek sens? Okazuje się, że w przypadku wielu firm jest to w zasadzie jedyne rozwiązanie, gdyż zakup pojazdów okazuje się dla nich zbyt kosztowny. Niezależnie czy to nowe, czy też używane wózki widłowe, zakup całej floty to zawsze wysoki wydatek. W przypadku wynajmu koszty są rozłożone w czasie, gdyż użytkownik opłaca jedynie abonament. Zaletą wynajmu jest z pewnością również możliwość korzystania z serwisu oferowanego przez firmę wynajmującą pojazdy. Jedną z firm oferujących wynajem wózków widłowych na terenie Wielkopolski i nie tylko jest UTB Polska. Klienci UTB mogą również zdecydować się na zakup używanych wózków widłowych Linde i innych uznanych marek.

Źródło: UTB Polska– Używane wózki widłowe

Brak tagów

  

Kategorie bloga